4. kolo, Pá 10.11.2023 20:00

FC ATRAPS Brno3

Holky o víkendu 100%!

Holky zvládly dva těžké zápasy a dovezly do Jeseníku 6 bodů!

V sobotu se ve sportovní hale v Křenovicích uskutečnilo třetí kolo 1.Futsal ligy žen. Soupeřkami jesenických žen byly tentokrát týmy Tango Hodonín a Nástěnky Brno. V prvním utkání se gamaženy utkaly s Hodonínským Tangem. První poločas Jesenický tým orámoval brankami, kdy se ve 4. minutě prosadila Marková a ve 20. minutě Knilová. Poločas tedy vyhrál Gamaspol 2:0 a do druhého poločasu už vstupovala Jesenická děvčata klidná vědoma si dvoubrankového náskoku. Náskok mohl být i větší, ale další šance už hráčky Gamaspolu nedokázaly proměnit. Klid Jesenické hráčky opustil když se hráčky Hodonína pustili do powerplay, kterou hrály víc jak deset minut. Hráčky Gamaspolu ale zodpovědně bránily a co neubránily, zachránila dobře chytající Janíková. Ve 38 minutě se přece jenom radovaly a snížily na 2:1. To bylo ale vše a jesenický tým si připsal výhru 2:1. Ve druhém zápase se Gamaženy utkaly s úřadujícím mistrem Brněnskými Nástěnkami. Po opatrném úvodu se opět trefila Knilová a poslala Gamaspol do vedení. Stejně jako v minulém zápase se Jesenické hráčky musely bránit powerplay tak tomu bylo i v tomto zápase jen s tím rozdílem, že brňanky začaly už v prvním poločase. Po chybné rozehrávce Nástěnek se dostala k balónu Macečková a gólem přes celé hřiště do odkryté brány zvýšila vedení na 2:0. Druhý poločas začal náporem Brňanek, ale gól nedaly a naopak se po nacvičeném rohu podruhé v zápase trefuje Macečková. Zápas byl nyní dost monotónní, Brňanky hrály trpělivě powerplay a jesenické hráčky se po zisku dostávaly do nebezpečných brejků. V 35 minutě se po rohovém kopu a špatném rozebrání hráček prosadily i Nástěnky a snížily na 3:1. Další gól však skvěle chytající Janíková nepustila a Gamaspol tak zvítězil 3:1.

Za Gamaspol nastoupily:Tereza Janíková, Lea Marková, Tereza Honková, Marie Macečková, Helena Nečesalová, Jana Švardálová, Nikola Knilová, Odeta Malčíková, Lucie Plháková

Souhrn:

Tango Hodonín x Gamaspol Jeseník 1:2 (Pavková - Marková, Knilová)

Nástěnky Brno x Gamaspol Jeseník 1:3 (Jůzlová - Knilová, 2x Macečková)

Hodnocení trenéra: Po herní stránce jsme oba zápasy zvládli a kdybychom proměnili více šancí tak jsme mohli dohrávat oba zápasy více v klidu. To se ale nestalo a museli jsme bránit powerplay, což jsme taky zvládli obstojně a nezbývá mi, než holky pochválit za bojovnost a nasazení, se kterým odehrály oba zápasy a po mé chybě v prvním turnaji se dostáváme tabulkou nahoru. Tento víkend mamé volno a pak nás čeká těžký turnaj v Ostravě, na který se musíme dobře nachystat.