FC ATRAPS Brno

4. kolo, Pá 10.11.2023 20:00

FC ATRAPS Brno3

Nadstandartní zápas 2. ligy východ s trpkým koncem.

V pátek 16.12. očekávala jesenická hala velký zápas, který se dostavil v plné kráse. Diváci, kteří na utkání s vedoucím týmem Žabinských Vlků přišli, nemohli litovat, ikdyž se výsledkově nepodařil.

AC Gamaspol Jeseník : Žabinští Vlci Brno 3:6 (0:1)

Již začátek zápasu měl skvělou diváckou atmosféru a vyznamenali se jak jeseničtí fanoušci, tak také fanoušci z hostujícího táboru. Zaplněná hala hnala své příznivce, a tak byl vidět pohldný futsal z obou stran včetně mnoha gólů.

Začátek utkání byl velmi vyrovnaný, ikdyž hosté drželi míč více ve své moci a domácí spoléhali na brejkové situace. To, že utkání bylo vyrovnané z obou stran dokazuje také to, že první gól padl až v 18. minutě prvního poločasu, kdy po špatném rozebrání hráčů zůstal nikým nehlídaný Kratochvíl, který střílenou přihrávkou našel na zadní tyči Starého, a tak se hosté dostali do vedení těsně před koncem poločasu.

Druhý poločas začal výborně pro domácí Gamaspol, kde ukázal svou silnou stránku Jan Vavrač, který obešel obrance včetně gólmana a naservíroval Macurovi gól na zlatém podnose. Hosté se ovšem nenechali zahanbit, když se ve 25. minutě trefil Svoboda a o minutu později započal Havlín své čtyřgólové představení. Gamaspol se nadech ve 29. minutě gólem Vladimíra Nováka, který mu po uvolnění na lajně nachystal kapitán Plhák. Bohužel domácí opět inkasovali ve dvou minutách 2 góly, které zařídil Havlín na 2:5 dvě minuty před konce. Jesenický tým ještě korigoval skóre 15 sekund před koncem trefou Vavrače, ale poslední slovo měl opět Havlín, který 3 sekundy před koncem ukončil zápas při výsledku 3:6, a tak si hosté odváží zaslouženou výhru z Jeseníku.

Patrik Plhák (kapitán AC Gamaspol Jeseník):"Páteční zápas s Žabinkými vlky byl jak jsem si přál velmi kvalitní. Oba týmy přistoupili k zápasu na 120% a na palubovce to bylo vidět. Bohužel pro nás byli hosté kvalitnější a hladovější v zakončení a to nakonec zápas rozhodlo. Nezbývá mi než soupeři poblahopřát k vítězství a především poděkovat fanouškům, kteří obou týmům připravili skvělou atmosféru."

Martin Chroust, (kapitán ŽV Brno): "Páteční večer se zařadil do kategorie nezapomenutelných a jeho hodnocení musím rozdělit na dvě části. Na hřišti se odehrálo nadstandardní druholigové utkání, v kterém jsme nepředvedli jen kvalitní, ale zejména zodpovědný a obětavý výkon. Myslím, že hlavně tím jsme dokázali eliminovat namotivovaný tým domácích. K tomu všemu nás vybičovala i fantastická divácká kulisa. Plná hala hnala oba celky a můžeme jen doufat, že v budoucnu ještě takový zápas zažijeme. Vítězství nemůžeme věnovat nikomu jinému než našim fanouškům. Patří jim obrovský respekt a dík za to, co pro nás udělali, že nás přijeli podpořit v tak vysokém počtu. Slavit s nimi góly a prožít euforicky všechny momenty, to byla odměna pro všechny z nás. Jsem tedy hrdý na hráče, realizační tým i fanoušky, protože tento den byl jasnou ukázkou, že jsme velká rodina a že přesně proto to všechno děláme."

Děkujeme všem fanouškům za výborou atmosféru a věříme, že Nás takto budete podporovat i v roce 2023.