4. kolo, Pá 10.11.2023 20:00

FC ATRAPS Brno3

Futsalisté doma opět stoprocentní

AC Gamaspol Jeseník – FC Tanga Hodonín   5 : 4 ( 3 : 1 )

Jesenické futsalové Koloseum odolalo dalšímu nájezdu, i když tentokrát byli "barbaři" těsně před branami. Velké páteční drama Gamaspol rozhodl vítězným gólem třiasedmdesát vteřin před závěrečným klaksonem.

Ambiciózní Tango Hodonín přijelo do Jeseníku se zpožděním, ale s cílem bodovat a udržet ještě teoretickou naději na boj o první ligu. Motivace domácí družiny pak byla jasná: oplatit svému soupeři podzimní porážku z Hodonína, která je v letošní druholigové bilanci stále jedinou bodovou ztrátou, a samozřejmě udržet stoprocentní domácí úspěšnost.

Byl to divný zápas. Ve hře čtyři proti čtyřem byl Gamaspol lepší, ale této klasické herní varianty si diváci mnoho neužili, protože Tango často a rádo sahá ke hře bez brankáře a v pátek to v Jeseníku předvádělo větší část první půle a skoro celý druhý poločas, v němž dotahovalo už tříbrankovou ztrátu. Výsledkem byl zatažený blok domácích hráčů vyčkávajících na to, co udělá soupeř. Soupeř nedělal skoro nic, jen posunoval míč ze strany na stranu, občas změnil tempo a sem tam zkusil kombinaci směrem dopředu.

Utkání začalo pro Jeseník špatně. Už v první minutě zaváhal brankář Till (ve zbytku utkání pak svoji chybu mnohonásobně odčinil) a Hodonín vedl. Jesenický obrat režíroval navrátilec do Gamaspolu Daniel Schneider, který dvěma góly dostal domácí do vedení. Na konci první půle, v podstatě souběžně se závěrečným klaksonem trefil akrobaticky přes celé hřiště prázdnou branku Furik, který tak potrestal riskantní hru hostí bez brankáře.

Na začátku druhého poločasu se prosadil po krásné akci Vavrač a Gamaspol bez problémů mířil za dalším vítězstvím. Jenže hosté dokázali třikrát využít trpělivou hru pěti proti čtyřem a vyrovnali. Přitom nechybělo mnoho a mohlo být dávno rozhodnuto, neboť pod tlakem Jeseník několikrát nebezpečně ohrozil odkrytou branku soupeře. Vyrovnání přišlo dvě minuty před koncem a za stavu 4:4 se vrátil do branky hodonínský gólman. V tu chvíli Gamaspol ukázal, že pokud se hraje "normální" futsal, nemá Tango šanci na body. Během pár vteřin domácí několikrát hosty ohrozili a v čase 38:47 odebral míč soupeři Plhák, jeho pokus obrana ještě zablokovala ale míč se odrazil k Furikovi, který propálil klubko před sebou a jesenická hala vybouchla gejzírem vítězného nadšení. Gól na 5:4 srazil hosty na kolena a domácí tým si mohl opět užít děkovačku skvělých fanoušků.

„Rozumím tomu, když Vlci nebo Nejzbach hrají v Jeseníku aktivní útočnou power-play, ale opovrhuji týmem, který jde hrát tento nekoukatelný chlív, když po třetině utkání prohrává o jeden gól.“ neskrýval po zápase rozladění z toho co předvedli hosté předseda domácího klubu Jiří Gnida a vysvětlil: „Dlouho se mluví o změně, ideální by bylo zakončení do 30 sekund, což je údajně jeden z návrhů. Řídíme se ale pravidly FIFA a tady se jasně ukazuje, jak jsou lidé, kteří je tvoří, v inovacích neobratní a těžkopádní. O nutnosti změny se brebtá roky. Nechápu komu současný stav vyhovuje, ale sportovní fanoušek to určitě není!“

Sestava a branky AC Gamaspol Jeseník: Jakub Till – Karel Bajza, Martin Furik (2), Marek Kozelský, David Macura, David Marcinov, Patrik Plhák, Daniel Schneider (2), Jan Vavrač (1), Michal Žák