4. kolo, Pá 10.11.2023 20:00

FC ATRAPS Brno3

V souboji na nože dělba bodů

1.FC Nejzbach Vysoké Mýto – AC Gamaspol Jeseník   5 : 5 ( 1 : 4 )

Tvrdé a důrazné utkání s několika vypjatými momenty odehrál Jeseník na palubovce největšího konkurenta v boji o prvoligovou účast. Nejzbach a Gamaspol - ještě loni dva účastníci nejvyšší futsalové ligy se v této sezoně budou přetahovat o právo návratu mezi absolutní domácí elitu. A právě páteční odvetný zápas ve Vysokém Mýtě měl naznačit, kdo bude mít k vytyčenému cíli blíže. Výsledná remíza 5:5 uchovává naději oběma, do lepší pozice ovšem staví jesenické futsalisty. Ti udrželi dvoubodový náskok v čele tabulky a na rozdíl od svého rivala mají i nadále vše ve svých rukou. Vysoké Mýto musí zvládnout zbývajících osm náročných kol a zároveň věřit, že Gamaspol na cestě za postupem někde klopýtne.

Samotné utkání mělo zajímavý průběh, Nejzbach šel do vedení už v první minutě, ale Gamaspol ve zbytku poločasu nekompromisně trestal každou chybu domácí defenzivy. Dvakrát Furik, Schneider a Kozelský se postarali o obrat a Jeseník šel do druhé půle s nadějným náskokem tří branek. Druhý poločas rovněž přinesl vyrovnaný futsal a tentokrát to byli domácí, kdo lépe zakončoval. Během jediné minuty dvakrát překonali brankáře Růžičku a dostali se zpět do utkání. Pět minut před koncem Vysoké Mýto vyrovnalo na 4:4. To bylo v době, kdy už Gamaspol hrál bez vyloučeného Furika. V emotivním závěru utkání Gamaspol pošesté fauloval a dvě minuty před koncem dostali domácí možnost zahrávat zkrácený desetimetrový kop. Merkl proměnil a zaplněná hala ve Vysokém Mýtě bouřila nadšením. Trenér Gamaspolu Jiří Gnida vstoupil do hřiště aby uklidnil své hráče, vehementně protestující proti odpískanému faulu a za to byl vykázán z lavičky. Jeho svěřenci ale zachovali v závěru rozvahu a v předposlední minutě kapitán Plhák uklidil míč do sítě při hře hostů s brankářem v poli. Důležité vyrovnání na 5:5 bylo posledním gólovým počinem tohoto utkání. Domácí nastoupili v kompletním složení, Jeseník se musel obejít bez Vavrače, Kazára, Žáka a dlouhodobě zraněného Nováka, takže bod mířící na sever Moravy má pro tým i hodnotu morální.

Tento týden čeká Gamaspol další těžký výjezd, když se představí na palubovce brněnského týmu Žabiňští Vlci, jenž svou výbornou sezónu téměř jistě ozdobí svým prvním medailovým umístěním ve druhé nejvyšší soutěži.

Sestava a branky AC Gamaspol Jeseník : Růžička Martin, Till Jakub – Plhák Patrik (1), Marcinov David, Macura David, Kozelský Marek (1), Mráz Jiří, Schneider Daniel (1), Furik Martin (2), Bajza Karel