4. kolo, Pá 10.11.2023 20:00

FC ATRAPS Brno3

Gamaspol v Ostravě otáčel

USK Ostrava – AC Gamaspol Jeseník    2 : 5 ( 2 : 3 )

Jeseničtí futsalisté si i nadále udržují dvoubodové vedení v čele druhé ligy. O záchranu usilující domácí odehráli s favoritem velmi dobře první poločas. Vedoucí celek postrádal několik hráčů základní sestavy, na druhou stranu se do ní po měsíci a půl vrátil Tomáš Kazár. Do konce sezony zbývá pět kol.

Gamaspol Jeseník hrál v neděli v podvečer v Ostravě, na palubovce týmu, který uzavírá druholigové pořadí a v dosavadním průběhu sezony vyhrál pouze dvě utkání. Úvodní minuty ale vůbec nenasvědčovaly, že hraje první s posledním. Ostravští vysokoškoláci šli do vedení ve druhé minutě zásluhou Papadopulose, který byl na konci autového signálu. V 9. minutě sice Gamaspol vyrovnal, když Vavrač našel před brankou osamoceného Mráze, ale chvíli po rozehrávce si domácí vzali vedení nazpět: Krejčí se v nepřehledné situaci dostal k několikrát odraženému balonu a napálil ho pod břevno. Jesenickým se do přestávky přece jen podařilo otočit výsledek. Nejprve se prosadil před brankou po signálu osamocený Kozelský a poté si ostravský obrance dovolil na posledním kličkovat, což potrestal individuální akcí Vavrač. Gamaspol šel do kabiny s ošidným jednobrankovým vedením a také s jistotou, že si domácí z postavení obou týmů v tabulce těžkou hlavu nedělají.

Po změně stran už hosté nastoupili o mnoho ostražitěji a uchopili otěže zápasu do své moci. Domácí sice hrozili z jednoduchých nákopů, ale s přibývajícím časem dostal obraz zápasu očekávanou podobu. Deset minut před koncem Vavrač potrestal domácí chybu a Jeseník šel do vedení 4:2. Vítězství pak definitivně stvrdil Macura, když minutu před koncem vystihl ostravskou rozehrávku a pálil do odkryté branky.

„Před utkáním jsme hovořili o nepodcenění soupeře jednak kvůli vyrovnanosti soutěže, ale také kvůli řadě absencí, se kterými jsme do Ostravy přijeli. Nemyslím, že bychom začátek nezvládli, ale domácí dali dva velmi šťastné góly, jeden po teči a druhý po sérii odrazů. A pokud musíte otáčet, je pak pro soupeře o mnoho snažší vycházet z poctivé obrany. Rozdíl ve výkonnosti byl patrný až po změně stran, kdy ostravané museli tvořit.“ krátce zhodnotil průběh střetnutí jeden z trenérů Jeseníku Bedřich Salva.

Sestava a branky AC Gamaspol Jeseník : Till Jakub, Řezníček Jan – Bajza Karel, Gnida Adam, Plhák Patrik, Kazár Tomáš, Macura David (1), Kozelský Marek (1), Mráz Jiří (1), Vavrač Jan (2)