FC Tango Hodonín B6
AC Gamaspol Jeseník 12

Vítězné nakročení do roku 2020

Baracuda Jakubčovice - AC Gamaspol Jeseník     4 : 6  ( 0 : 2 )

Poprvé na sebe páteční soupeři narazili už na podzim roku 2004 v severomoravské divizi F a dlouhá léta spolu sváděli vyrovnané souboje. Po postupu Baracudy do druhé ligy je vzájemná bilance už jednoznačně ve prospěch Jeseníku. Nic na aktuální situaci nezměnilo ani další měření sil, byť souboj v malé hale s tragickým povrchem nebyl pro Gamaspol v žádném případě procházkou v růžové zahradě.

Jeseník podle papírových předpokladů vstoupil do zápasu lépe, ale velké šance ze začátku utkání přetavit v gólovou radost nedokázal. První branky se diváci v tělocvičně v Odrách dočkali až po dvanácti minutách, kdy Plhák vysunul Žáka a ten prostřelil domácího Pavelku. O pár minut později Gamaspol odskočil na rozdíl dvou branek, když se Gnida uvolnil po lajně a poslal ideálně míč Nquyenovi k premiérové trefě za A-tým. Do šaten sice odcházel Jeseník s pohodovým dvoubrankovým náskokem, ale opticky vyrovnaný průběh prvního dějství nezadával hostům sebemenší důvod k uspokojení.

Druhá část hry přinesla napětí a emoce, k čemuž vydatně přispěl ihned po přestávce Ďurica, který snížil na rozdíl jediné branky. Baracuda byla zpět ve hře, ale Gamaspol vzápětí také odpověděl, když svou druhou trefu v zápase zaznamenal Žák. O pár minut bylo hostům ještě veseleji, po tandemové akci Mráze a Marcinova zakončil druhý jmenovaný a na tabuli svítil stav 1:4. Jakubčovice však nesložily zbraně a zásluhou trefy Vavroše se náskok Gamaspolu zase ztenčil. V malé tělocvičně se v žádném případě nedalo hovořit o neprostupnosti obran a k vidění bylo množství šancí na obou stranách. Bohužel pro domácí stál v brance hostů skvělý Růžička. Deset minut před koncem se prosadil podruhé Marcinov, ale Jakubčovice využili desítku po šestém faulu. Když byl v závěru vyloučen starší z bratrů Molnárových David, zdálo se rozhodnuto. V přesilovce ovšem uspokojení hosté neskutečně selhali, když inkasovali z brejku Kamila Molnára. Závěrečnou snahu vabank Jakubčovic ukončil Novák střelou do opuštěné svatyně a odmítnul tím drama až do závěrečného klaksonu.

Jeseník výsledkově pokračuje v návratu do starých časů, byť se před zápasem v Odrách potýkal s celou řadou omluvenek. Do sestavy se po dlouhé absenci naštěstí vrátil obránce Vladimír Novák a dobré výkony Pavlíka Nguyena a Adama Gnidy před pátečním domácím zápasem s Vyškovem dělají trenérské dvojici Gamaspolu příjemné starosti.

Sestava a branky Jeseník: Růžička Martin – Gnida Adam, Kozelský Marek, Marcinov David (2), Mráz Jiří, Nguyen Van Tiep (1), Novák Vladimír (1), Plhák Patrik, Žák Michal (2)