4. kolo, Pá 10.11.2023 20:00

FC ATRAPS Brno3

Prestižnímu zápasu chyběl náboj

SKP Ocel Třinec – AC Gamaspol Jeseník     1 : 6  ( 0 : 2 )

K dalšímu druholigovému zápasu cestovat Jeseník na palubovku „starých známých“ do Třince.  Zde chtěl tým navázat na sympatický herní projev z předchozích zápasů. Souboj někdejších prvoligových týmů sliboval kvalitní futsal, avšak tyto prognózy zůstaly daleko od reality. Hosté kvůli rozsáhlé marodce cestovali v poměrně oslabené sestavě a pouze sedmi hráči do pole, k utkání ovšem přistoupili o mnoho zodpovědněji než domácí. Oceláři se v aktuální sezóně trápí ještě více než Gamaspol a v druholigovém zákulisí se spekuluje o blížícím se konci Třince v ligových soutěžích. Severní Moravu vůbec čeká zajímavá přestávka mezi sezónami, protože stále lépe organizovaná Divize F láká k odchodu z pod křídel „fantasticky“ vedených ligových soutěží naprostou většinu klubových funkcionářů z regionu.

Zápas velkých rivalů se odehrál bez náboje a bez nasazení, které vždy vzájemné měření sil zdobily nadstandartním způsobem. Hned v první minutě si domácí brankář Sikora připsal důležité zákroky proti ránám Mráze a Plháka. Třinečtí se z počátečního tlaku oklepali a drželi více balón na svých sálovkách, ale byl to Gamaspol, který udeřil jako první, když gólový účet zápasu otevřel Vavrač, jenž tvrdou přízemní střelou poslal Jeseník do vedení. Na druhý gól se čekalo až do poslední minuty prvního poločasu, kdy Kozelský unikl po lajně přesně předložil míč Plhákovi, a ten se nemýlil – 2:0.

Přeci jen o něco odhodlanější Gamaspol vstoupil lépe i do druhého poločasu, když se po rychlé akci objevil v pokutovém území Plhák a byl faulován. K pokutovému kopu se postavil Mráz a penaltu bezpečně proměnil. Domácí na tříbrankové manko zareagovali hrou bez brankáře, kterou je v poslední době Třinec nucen proti Gamaspolu praktikovat pokaždé, takže nic nového. Jeseník se sice logicky dostal pod optický tlak, přesto vsítit další gól. Vavrač využil špatné rozehrávky Kiszy a zvýšil do prázdné brány téměř přes celé hřiště. Třinečtí pokračovali v power-play i nadále a odměnou jim byl v 30. minutě gól Samka. Gamaspol byl na hru bez brankáře výborně připraven, a tak definitivní pojistku přidal do odkryté brány Marcinov. Zbytek utkání se dohrával už jen z povinnosti, avšak jesenický gólový účet se rozrostl ještě po individuální akci Marcinova, po jehož přesné přihrávce měl Nguyen se zakončením do prázdné brány snadnou práci.

Ani jeden klub není v tabulce kde by papírově měl být, především domácí to svým matným výkonem jasně potvrdili. Pravděpodobně šlo o poslední ligový souboj celků, které spolu především v mužské, ale i v juniorské kategorii, odehrály mnoho velkých a náročných bitev. A popravdě toto loučení nevyznělo z diváckého pohledu příliš dobře…

Sestava a branky Jeseník: Růžička Martin – Gnida Adam, Kozelský Marek, Marcinov David(1), Mráz Jiří(1), Nguyen Van Tiep(1), Plhák Patrik(1), Vavrač Jan(2)