AC Gamaspol Jeseník
AC Gamaspol Jeseník

21. kolo, Ne 8.3.2020 19:00

SKUP Olomouc8
AC Gamaspol Jeseník 5

VŠB TU Ostrava

20. kolo, Pá 28.2.2020 20:00

AC Gamaspol Jeseník 9
VŠB TU Ostrava6

AC Gamaspol Jeseník

19. kolo, Pá 21.2.2020 20:00

FC Baník Ostrava6
AC Gamaspol Jeseník 4

Žabinští Vlci Brno

18. kolo, Pá 7.2.2020 20:00

AC Gamaspol Jeseník 4
Žabinští Vlci Brno5

AC Gamaspol Jeseník

17. kolo, Pá 31.1.2020 20:00

ASM Dolní Loučky3
AC Gamaspol Jeseník 3

AC Gamaspol Jeseník

16. kolo, Pá 24.1.2020 20:00

SKP Ocel Třinec1
AC Gamaspol Jeseník 6

SK Amor Vyškov

15. kolo, Pá 17.1.2020 20:00

AC Gamaspol Jeseník 4
SK Amor Vyškov2

AC Gamaspol Jeseník

14. kolo, Pá 10.1.2020 20:30

Tatran Baracuda Jakubč..4
AC Gamaspol Jeseník 6

Ferram Opava

13. kolo, Pá 20.12.2019 20:00

AC Gamaspol Jeseník 3
Ferram Opava1

AC Gamaspol Jeseník

12. kolo, Pá 13.12.2019 20:30

FC Tango Hodonín B6
AC Gamaspol Jeseník 12

Dobrušský pohár je nejméně na rok opět v držení svého krále!

Dobrušský pohár je nejméně na rok opět v držení svého krále!

Již dvacet let se rok co rok těší jeseničtí futsalisté do malebné východočeské Dobrušky, aby zde utužili kolektiv a zároveň změřili síly s týmy z celé republiky. Obdobné sportovní akce většina pořadatelů letos raději zrušila kvůli koronavirovému bacilu, léty ošlehaní funkcionáři z rodiště F.L.Věka se však světové pandemie nezalekli a jubilejní 30.ročník uspořádali alespoň ve zmenšené jednodenní verzi.  

 

V šestičlenné základní skupině B nedorazil včas její nejslabší účastník z Prostějova a i díky tomu vstoupil Gamaspol do turnaje podle očekávání úspěšně, navíc bez úbytku sil, kterých na takové celodenní náročné akci není nikdy dost. Střetnutí s týmem složeným z hráčů brněnské nejvyšší ligy malé kopané měl jasný průběh a po výhře 3:0 si Jeseník nejrychlejším možným způsobem zajistil účast ve vyřazovacích bojích. Jedinou pořádnou prověrkou ve skupině byl přímý souboj o první příčku, zajištující co nejpřijatelnějšího úvodního protivníka pro play-off. Gamaspol získal s tradičním soupeřem z Dobrušského poháru vedení, ale chytře odzadu hrající Česká Skalice využila brejk a vyrovnala. Remíza nejúspěšnějšímu týmu historie DOPO stačila k udržení první příčky a taktickou hrou ve zbytku času severomoravané už ani nedopustili ohrožení své svatyně. Díky vysokým výhrám se sálovkáři z Košťaň a jedním z domácích výběrů splnil Jeseník bezpečně první turnajový stupínek.

 

Pardubice inkasovaly v osmifinále dva rychlé góly a přestože do konce nic nevypustily neměl duel při výsledku 3:0 prakticky žádnou zápletku. Pro Jeseník ideální vstup do vyřazovací fáze, která má svá specifika a je často náročná více psychicky než fyzicky.   

Čtvrtfinále s loňským vítězem bylo dalším poklidným a jednoznačným vítězstvím. Ovšem klobouk dolů před výkonem několika zkušených hráčů Plumlova, kteří souběžně pomáhali i svým veteránům a vybojovali s nimi stříbrné medaile ve své kategorii. I díky tomu měl Jeseník cestičku mezi nejlepší čtyřku značně umetenou. Konec na turnaji výsledkem 4:0 je pro obhájce trofeje asi hodně nezvyklý počin, ale v tomto případě zcela logický.

Semifinálový souboj začal pro Gamaspol velmi dobře, když se hráči Slaného ani nedotkli míče a už prohrávali. Středočeši ovšem dokázali odpovědět podobně rychle díky smolnému vlastenci. Jeseník však soupeře jasně herně převyšoval a ještě do přestávky získal vedení zpět. Druhá půle už byla jasnou záležitostí díky hře hráčů Slaného vabank a skóre se zastavilo na konečných 5:1.

Finále s Plzní se hrálo za vydatného deště. Snaha nechybovat na náročném terénu a tíha finálového zápasu přinášela oboustranně opatrnou hru s minimem šancí. Jeseník nakonec splnil roli favorita brankou Schneidera, který rozvlnil síť krátce po změně stran a hra dostala spád. Definitivní razítko na ovládnutí Dobrušky 2020 získal Gamaspol až vteřiny před závěrečným hvizdem. To už tým okolo reprezentanta Holého hrál dlouho v pěti v poli a Mráz ukončil pochybnosti střelou do prázdné brány.   

 

Všichni hráči, kteří pro Jeseník vybojovali šestý triumf na dobrušském poháru předvedli velmi dobré individuální výkony. Brankář Růžička inkasoval ve skupině jen dvě branky, v play-off dokonce pouze jedinou a to ještě nešťastného vlastence. Jan Vavrač napodobil několik svých jesenických předchůdců a vystřílel si dobrušskou korunu pro krále střelců. Příspěvky jednotlivců se projevily do minimálně chybujícího kolektivního projevu a letošní výhra je nezpochybnitelně naprosto zasloužená.

Sestava AC Gamaspol Jeseník: Růžička Martin – Bajza Karel, Kadlec Jan, Kozelský Marek, Marcinov David, Mráz Jiří, Novák Vladimír, Schneider Daniel, Vavrač Jan, Žák Michal  

      

 

Holkám z Gamaspolu turnaj tentokrát nesedl

Na turnaji se představil i dívčí tým Gamaspolu, který ve své kategorii nedokázal navázat na dvě turnajová vítězství a poté co zbytečně pokazil skupinou fázi, vypadl hned ve čtvrtfinále s úspěšnými obhájkyněmi z Hradce Králové.  

Sestava AC Gamaspol Jeseník ženy: Eliška Vitoulová, Tereza Janíková - Helena Nečesalová, Jana Švardalová, Marie Macečková, Adéla Janů, Dominika Plháková, Nela Houbová, Leona Marková, Lucie Plháková

Galerie k aktualitě

Diskuze

Tabulka

1. AC Gamaspol Jeseník 0 0:0 0
2. KFV ROUB Vítkovice 0 0:0 0
3. FC Tango Hodonín 0 0:0 0
4. 1.FC NEJZBACH Vysoké.. 0 0:0 0
5. ASM Dolní Loučky 0 0:0 0
6. FC Baník Ostrava 0 0:0 0
7. SK Amor Vyškov 0 0:0 0
8. SKUP Olomouc 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Instagramu

Futbalshop.sk  Město Jeseník Nářadí Profes - prodej a půjčovna nářadí Pivovar Holba NIKE - výhradní výrobce oblečení AC Gamaspol Jeseník Arriva Lázeňský vrch Olomoucký kraj WOOX

Počet návštěv: 36097
Posledních 30 dnů: 138 | Posledních 7 dnů: 44 | Poslední den: 7

© 2022 AC Gamaspol Jeseník | Všechna práva vyhrazena | acgamaspol@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne