FC ATRAPS Brno

4. kolo, Pá 10.11.2023 20:00

FC ATRAPS Brno3

Gamaspol si spravil chuť v tradičním derby na domácí palubovce.

Velmi dobrý vstup do první půle domácího Gamaspolu Jeseník. Nepříjemné zranění Vládi Nováka, druhý poločas Baník korigoval skóre na rozdíl jedné branky. Cenné vítězství z domácí půdy a neuvěřitelní fanoušci.

AC Gamaspol Jeseník  - FC Baník Ostrava  5 : 3 ( 2 : 0 )

V pátem kole 2. ligy východ přijížděl do Jeseníku tradiční rival z Baníku Ostrava. Vstup do zápasu měl Gamaspol pod kontrolou a velmi pohlednými akcemi bavil kompletně zaplněnou sportovní halu. První gól viděli příznivci futsalu již v 10. minutě, kdy v přečíslení 3 na 2 našel Macura volného Vavrače, který se nemýlil a zakončil přesně do šibenice. Gamaspol pouštěl hostující Baník pouze sporadicky k ojedinělým výpadům a byk to právě Gamaspol, který určoval tempo hry. Na druhý gól si museli fanoušci počkat do závěru prvního poločasu, kdy se v 19. minutě postavil ke standartní situaci kapitán domácích Plhák a s přispěním tyče dostal míč za záda gólmana Baníku.

Druhý poločas začal Baník powerplay, kterou domácí bránili bez větších problémů a vypadalo to na jasný zápas, když si Gamaspol našel smrtící minutovku, kde nejdříve skóroval Jati po pěkné asistenci Plháka a jen o pár sekund později po pohledné kombinační akci našel opět Plhák střelce Žáka, který se nemýlil a na tabuli již svítilo skóre 4:0 a zápas se zdál být rozhodnutý. Ovšem o minutu později se nepříjemně zranil domácí Novák a hra byla na několik minut přerušena, což velmi pomohlo Baníku, který doslova vstal z mrtvých a ve 29. minutě při powerplay korigoval skóre na 4:1. Za minutu se prosadil Baník po standartní situaci na 4:2 a začal dramatizovat utkání. Když ve 34. minutě Baník opět vytáhl zbraň jménem powerplay a na tabuli svítilo skóre 4:3, tak to vypadalo na velmi nepříjemné poslední minuty pro Gamaspol. Naštěstí hráč utkání Žák prokázal pevné nervy, vystihl rozehrávku Baníku a rozhodl utkání do prázdné brány na konečných 5:3.

Jménem klubu bychom chtěli poděkovat zdravotnici Baníku Ostrava, která se postarala o rychlé ošetření domácího Nováka a přejeme brzké uzdravení.

Děkujeme také fanouškům za neskutečnou atmosféru a vyprodanou jesenickou halu.

OHLASY:

Patrik Plhák (předseda AC Gamaspol Jeseník) - "Do zápasu s Baníkem jsme vstupovali s tím, že potřebujeme vyhrát a zastavit dvouzápasovou šňůru proher. Co jsme si před zápasem řekli to jsme taky plnili a měli zápas pod kontrolou, bohužel v přestávce zaviněné zraněním našeho hráče jsme vypadli z tempa a soupeři toho dokázali využít. Naštěstí jsme náskok uhájili a připisujeme si důležité tři body."

Karel Murín (trenér FC Baník Ostrava) - "Z první čtyřky nám zbyl jeden hráč (nemoc, čk,povinnosti v rakousku), takže jsme do Jeseníku jeli s pokorou, ale taky s plánem na body. Ten nám, ale nevycházel. V prvním poločase jsme se dostali jen k několika brejkům. Do druhého poločasu jsme nastoupili od začátku do power play s novým rozestavením, ale to nám vůbec nevycházelo. A vypadalo to s námi na ručník. V pauze zapříčiněné nehezkým zraněním domácího hráče jsme power play změnili a ta začala nést své ovoce. A z rozhodnutého zápasu jsme udělali drama. Bohužel jsme pak za stavu 4:3, lacinou ztrátou vrátili domácím zpět dvoubrankové vedení. Vytvořili jsme si ještě nějaké šance, ale zkorigovat natož srovnat se nám už nepodařilo. Vladimírovi Novákovi přejeme brzký navrat na palubovky."