FC ATRAPS Brno

4. kolo, Pá 10.11.2023 20:00

FC ATRAPS Brno3

Gamaspol vypadl ve čtvrtfinále poháru, ovšem divácká kulisa nezklamala.

V pátek se v Jesenické sportovní hale odehrálo čtvrtfinále poháru SFČR, ve kterém přivítal Gamaspol vedoucí celek 1. Futsal ligy Helas Brno. Do jesenické haly se sjeli fanoušci z celého okresu a vytvořili neskutečnou atmosféru, kterou může závidět většina týmu v 1. Futsalové lize.

Do zápasu vstupovali hosté jako jasný favorit, ale domácí se chtěli pokusit o překvapení a hned od začátku se hrál útočný futsal. V první minutě zachraňoval Macura na brankové čáře střelu hostů. O minutu později naopak zachraňovali hosté Jesenický průnik až na brankové čáře.  Hosté z Brna měli míč častěji v držení, ale domácí dobře bránili a dostávali se do nebezpečných brejků, které ovšem nedokázali proměnit. V polovině prvního poločasu vyšel hostům secvičený signál z autu a Směřička otevřel skóre. Po obdržené brance se obraz hry nezměnil, hosté drželi balón a domácí hrozili z brejků. Pak ale přišla čtyřminutovka hrůzy, kdy domácí zcela vypadli ze zápasu a obdrželi další tři branky. Postupně se trefili Poul, Směřička a  opět Poul. První poločas tedy skončil jednoznačně 0:4.

Domácí hráči však nesložili zbraně a do druhého poločasu nastoupilo úplně jiné mužstvo, než které odcházelo do kabin. Domácí zvýšili agresivitu a tlak na balón a po třech minutách se dočkali odměny, kdy Marcinov využil jeden z rychlých přechodů do útoku a snížil na 1:4. Obraz hry teď byl zcela jiný, než v prvním poločase a domácí hráli po vstřeleném gólu mnohem sebevědoměji i přes gól Kyjovského, kdy Helas opět odskočil  do čtyřbrankového vedení. Tato branka jako kdyby Jesenické hráče nakopla a ti chtěli koncovku zápasu ještě zdramatizovat. A to se povedlo když ve 32. minutě snížil Macura a v jesenické hale bylo ještě veseleji, když ve 37. minutě Kmínek snížil na rozdíl dvou branek na 3:5. Do konce zápasu zbývaly 3 minuty a domácí se odhodlali pro hru bez brankáře. Domácí hráli trpělivě a čekali na zaváhání hostů. Zkušenost, která byla na straně hostů se ukázala, při zahrávaní Jesenického rohu si hostující Cupák počkal na těžký míč domácích a po chybě v rozehrávce se dostal míč opět ke Kyjovskému, který neměl problém trefit prázdnou bránu. Domácí pokračovali v Powerplay, ale gól už se jim vstřelit nepodařilo a stav 3:6 vydržel až do konce zápasu.

David Cupák, kapitán Helas Brno: Věděli jsme, že nás v Jeseníku nečeká nic lehkého, jelikož většina kluků domácích si už ligu zahrála a navíc v naplněné hale, která domácí požene za vítězstvím. Věděli jsme, že můžeme rozhodovat ze standardních situací, na které jsme se v týdnu připravovali, a dvě se nám před koncem prvního poločasu povedly. Druhý poločas neměl domácí tým co ztratit a také to tak vypadalo, domácí začali vysoko napadat a my jsme s tím měli problém. Nakonec si odvážíme z Jeseníku postup do semifinále poháru, pro který jsme si přijeli. Nutno podotknout, že domácí tým předvedl velmi sympatický výkon a osobně ho tipuji na favorita 2. ligy východ společně s Tangem Hodonín. Na závěr bych chtěl poděkovat i domácím fanouškům, kteří byli skvělí a i pro mě je radost takový zápas před takovou početnou návštěvou si s chutí zahrát.

Patrik Plhák, kapitán AC Gamaspol Jeseník: V první řadě musím poděkovat našim fanouškům, kteří opět ukázali, že patří k těm nejlepším a fandili nám, i když se nám první poločas úplně nepovedl. Co se týče samotného zápasu, tak se odehrával tak, jak jsme si říkali na tréninku a plnili jsme zodpovědně, co jsme si řekli. Bohužel jsme v prvním poločase dostali dva góly po standartkách, na které jsme se v týdnu chystali, a co hůř jsme do poločasu dostali další dva góly. Byla to velká škoda, protože jsme si šance taky vytvořili, ale nedokázali je proměnit a místo toho abychom jsme šli do druhého poločasu třeba 2:4, tak jsme museli dohánět čtyřgólovou ztratu. O poločase jsme si řekli, že teď už nemáme co ztratit a musíme zabrat, ať nedostaneme deset a musím říct, že se nám to celkem podařilo. Konečný výsledek 3:6 mohl být ještě lepší, kdybychom proměnili další šance, které jsme si připravili. Ale nakonec jsem byl s výsledkem spokojen, že jsme se dokázali vrátit do zápasu a ještě ho zdramatizovat. Musím ale uznat kvalitu soupeře a popřát mu štěstí do semifinále.