FC ATRAPS Brno

4. kolo, Pá 10.11.2023 20:00

FC ATRAPS Brno3

Gamaženy se představily na domácí palubovce ve skvělém světle!

Netradičně v neděli se uskutečnilo v Jesenické hale první kolo 1. Futsal ligy žen, ve kterém Gamaspol hostil týmy FC Praha, SK INTEROBAL Plzeň a DFK Bohemians 1905 se kterým je jesenický tým pro letošní sezónu ve dvojici.

V prvním zápase se utkal náš tým s FC Praha (loňská AC Sparta Praha). Od úvodního hvizdu měly jesenické hráčky více ze hry a postupem času přicházely i šance, ale nepřesné, nebo příliš slabé zakončení skóre nezměnilo. A proto udeřilo na druhé straně. Z jednoho z brejků Pražanek. Po pravé lajně se protáhla Červeňáková a naservírovala míč před bránu, kde se na zadní tyči objevila volná Zemjánková a bez problému otevřela skóre. Jesenické hráčky na tento gól odpověděly ještě do poločasu, když si po rohovém kopu narazily míč Plháková s Honkovou a prvně jmenovaná ho nastřelovala před bránu, kde si poradila Chromková a vyrovnala na 1:1. Ve druhém poločase už gól nepadl, i když byly šance na obou stranách, a proto zůstal stav nezměněn.

Následoval zápas DFK Bohemians 1905 vs. SK INTEROBAL Plzeň, který skončil 0:0, takže si Bohemka připsala první bod do tabulky, ale to byl také poslední bod tento den. V dalším zápase se totiž utkala s FC Praha a prohrála 0:6.

V posledním zápase dne se střetly týmy AC Gamaspol Jeseník vs. SK INTEROBAL Plzeň. Od začátku se hrál opatrný futsal, ve kterém se čekalo, který tým vstřelí první gól. Vzájemné zápasy těchto mužstev bývají vždy trochu vyhecované a nebylo tomu jinak tomu i nyní, kdy si domácí agresivní obranou za první poločas vykoledovali 5 akumulovaných faulů, naštěstí do poločasu už nefaulovali a nemuseli tak čelit desetimetrovému kopu. V prvním poločase tedy gól nepadl přes šance na obou stranách a čekalo se na druhý poločas, který z týmů otevře skóre. Byli to domácí, kteří se první radovali a po ose Honková, Plháková, Malčíková poslední jmenovaná se štěstím otevřela skóre zápasu. Chvilku na to mohly Plzeňačky vyrovnat, ale velkou šanci neproměnily ale byla to jedna z mála šancí, do které je domácí hráčky pustily, a proto hosté z Plzně přistoupily ke hře bez brankáře. Na tuto herní situaci byly Gamaženy připravené a nedovolily zdramatizování zápasu, byly to naopak ony, které se trpělivou obranou dostávaly do brejků a do konce zápasu ještě dvakrát udeřily, kdy se vždy trefila Marková.  A stanovila konečný výsledek zápasu 3:0

Patrik Plhák (trénér AC Gamaspol):  "Z prvního turnaje jsme měli trochu obavy, protože ty začátky míváme vždy trochu nervóznější, ještě když jsme hráli před vlastními fanoušky, kterým chci poděkovat, že dorazili v takovém počtu a hnali holky v obou zápasech dopředu. Jinak mi samozřejmě nezbývá než holky pochválit. V obou zápasech podaly výborný výkon. Co se týká prvního zápasu, tak jsme si vytvořili šance abychom zápas vyhráli. Ale také musím přiznat, že i Praha si vytvořila v závěru nebezpečné šance. Podržela nás ale Eliška, která chytala skvěle a ve druhém zápase to jenom potvrdila. Ve druhém zápase to bylo trochu jiné, s Plzní se potkáváme často a věděli jsme na co se musíme nachystat a co jsme si řekli, to holky také splnily a nakonec i odbráněná powerplay, kdy jsme nemuseli řešit nic závažného o tom svědčí. O víkendu nás čeká další těžký dvojzápas s Baníkem a především Tequilkami, které loni vyhrály základní část. Ale když předvedeme výkon, který jsme předvedli teď v neděli, tak bychom oba zápasy měli zvládnout."