FC ATRAPS Brno

4. kolo, Pá 10.11.2023 20:00

FC ATRAPS Brno3

Dělba bodů na domácí palubovce za remízu s Vyškovem

V prvním zápase roku 2024 Gamaspol přivítal na domácí palubovce Amor Vyškov, se kterým se setkal v krátkém časovém úseku již podruhé (viz. předvánoční výhra ve Vyškově 1:5). Tentokrát Vyškov přijel do Jeseníku ve značně obměněné sestavě, což se projevilo v jeho samotné hře, ale i ve výsledku, který skončil smírně 3:3. Gamaspol ztratil na vedoucí tým soutěže Tango Hodonín, avšak stále se drží na 2. místě. Vyškov se díky bodu odpoutal ze dna druholigové tabulky a poskočil na 7. místo.

Od začátku zápasu se čekal oboustranně trpělivý zápas, avšak nebylo tomu tak. Již ve 2. minutě utkání Vyškov otevřel skóre, kdy po domácí ztrátě ve středu hřiště trestal do prázdné branky zkušený Ševčík. Gamaspol se snažil rychle odpovědět, ale žádný z pokusů v bráně neskončil. Za zmínku stojí střela na zadní tyč od Plháka, kterou však vykryl vyškovský Flajzar. V 7. minutě se Vyškov prosadil podruhé. Po nepřesné přihrávce domácích se Vyškov dostal do rychlého protiútoku a mladý Bárta propasíroval míč přes Šafáře. Gamaspol však nesložil zbraně a záhy odpověděl. V 8. minutě si Plhák s Vavračem vyměnili míč, kdy druhý jmenovaný předložil krásnou pobídku ke skórování osamocenému Plhákovi a ten se nemýlil a snížil na 1:2. Gamaspol se dostával do tlaku, ale zakončení Vavrače a volej Macury pozorného Flajzara nepřekonali. Hosté hrozili sporadicky především z rychlých protiútoků. Ve 14. minutě se prosadil opět Plhák, kdy si převzal míč na lajně, uvolnil se do středu hřiště a z 10 metrů zakončil přesně k tyči, čímž vyrovnal utkání na 2:2. Závěr prvního poločasu se nesl v nervózní a ostré atmosféře, kdy oba celky vyfasovaly několik žlutých karet. V 17. minutě byl vyloučen vyškovský Rus za faul na pronikajícího Marcinova. Nabídnutá přesilovka, během níž Gamaspol prověřil Flajzara pouze střelami z dálky, byla domácími hráči nevyužita. Do šaten se šlo tedy za stavu 2:2.

Na začátku druhého poločasu se opět rychle prosadili hosté z Vyškova a dostali se do vedení. Konkrétně ve 22. minutě se prosadil Palla, který spolu s Aujeským vyšachovali domácí obranu a zmiňovaný střelec prudkou střelou nedal Šafářovi v domácí brance šanci. Od tohoto momentu se Vyškov soustředil především na obranu, což se jim za pomoci pozorného Flajzara v brance dařilo. Gamaspol se snažil prolomit vyškovskou obranu, ale mnohé pokusy končili především nepřesností a technickou nedokonalostí ve finální fázi. Šance Vavrače a Plháka skočily nevyužity. Z ojedinělého protiútoku hrozil i Vyškov, který nastřelil tyč domácí branky. V bláznivé závěrečné desetiminutovce se tzv. „lámal chleba“. Je potřeba říct, že v této fázi byl domácí tým jednoznačně lepším týmem, který byl navíc hnán opět fantastickým publikem. Nervózní hosté vyfasovali další červené karty, konkrétně Žďánský a trenér Štrublík. Poté Marcinov po uvolnění se přes tři hráče předložil Macurovi téměř do prázdné branky, ten však selhal a orazítkoval pouze břevno. Záhy se Vavrač dostal sám před Flajzara, ale jeho zakončení skočilo opět na břevně. Domácí šli proto do závěrečného power-play, ve kterém nejdřív Plhák nebezpečně střílel, ale ztroskotal opět na Flajzarovi. Domácí byli nervózní a několikrát nabídli Vyškovu zakončení do prázdné brány, hostující hráči však netrefili. Vypadalo to, že Vyškov ubrání hubené vítězství, ale 19 vteřin před koncem vyrovnal Marcinov, který dostal vynikající přihrávku přes tři bránící hráče od Macury. Futsal opět prokázal, jak dokáže být nevyzpytatelný. Během závěrečných vteřin udělali domácí hráči dva akumulované fauly a nabídli tak v poslední vteřině 10metrový kop hostům, kteří jej však nevyužili. Pro fanoušky velmi záživné utkání tak skončilo remízou 3:3.

Gamaspol má tento víkend volno. Další utkání jesenické hráče čeká v sobotu 20. ledna v Havlíčkově Brodě, který se nachází v tabulce hned za Gamaspolem na 3. místě.