FC ATRAPS Brno

4. kolo, Pá 10.11.2023 20:00

FC ATRAPS Brno3

Gamaženy v Plzni

V 6.kole 1. Futsal ligy žen Gamaspol zavítaly na palubovku do Plzně, kde je čekala odveta se dvěma velmi silnými soupeřkami FC Praha (AC Sparta Praha) a Interobal Plzeň

V prvním zápase se utkal náš tým s FC Praha (loňská AC Sparta Praha), která obsazovala první místo
v tabulce. Celý zápas byl hodně vyrovnaný, oba dva týmy měly spoustu šancí, ale žádnou nevyužil.V 15.minutě FC Praha otevřela skóre, autorem branky byla Fedorová. Gamaženy na tento gól odpověděly do poločasu ještě dvakrát, kdy v 18. a 20. minutě se prosadila Nikola Knilová. (1.gól – asistence Lucie Plháková, 2.gól – asistence Leona Marková). Druhý poločas Jeseník dobře bránil, ale šance se nepodařilo proměnit, bylo tomu tak i na straně soupeřek.
Až do poslední minuty zápasu, kdy Vargová (FC Praha) překonala naší brankářku Elišku Vitoulovou a
snížila tím skoré na 2:2. Vzápětí kapitánka Lucie Plháková na tento gól odpověděla o poslala tak svůj
tým do vedení. Tímto byl zápas ukončen a Gamaspol vyhrál 3:2.

Druhý zápas byl pro Gamaženy velmi náročný. Oba dva týmy hrály tvrdě a celý zápas byl velice
vyhrocený. Bohužel hráčky Jeseníku neudržely obranu a Plzeň stihla do poločasu vstřelit dvě branky.
Druhý poločas přidal do tempa i Gamaspol, ale stále to nestačilo. V 33.minutě inkasoval Jeseník
poslední gól od Plzně. Gamaženy, ale bojovali až do konce zápasu a v 35.minutě začali hrát powerplay.
Skvělé provedení a nahrávky Jeseníku v powerplay zapříčinilo , že se mohla prosadit Leona Marková a
gólem snížila výsledek na 1:3.