FC ATRAPS Brno3

Vítejte doma borci

AC GAMASPOL JESENÍK – FC BANÍK OSTRAVA 6 : 3 ( 4 : 2 )

Téměř desetileté čekání skončilo o svátečním pátku 28. září. A byl to sváteční den především pro jesenický futsalový klub. Gamaspol se vrátil do svého města a nabídl natěšeným divákům parádní druholigovou podívanou.

Začátek nové futsalové sezony v nové sportovní hale v Jeseníku přilákal do hlediště více než tři stovky diváků. Ti viděli přesvědčivé vítězství domácího Gamaspolu nad jedním ze spolufavoritů II.ligy Baníkem Ostrava. Jeseník kontroloval průběh utkání a přestože trenéři měli k výkonu mužstva určité výhrady, výsledek je jednoznačný a zasloužený.

Skóre otevřel už ve 3. minutě Vavrač po narážečce s navrátilcem Kazárem. Hned po gólu došlo k nepříjemnému přerušení, když se na palubovce objevily kapky vody z automaticky regulované vzduchotechniky a několik desítek minut se nehrálo. Technický problém se podařilo vyřešit těsně před vypršením čekací doby, když opravdu reálně hrozilo ukončení utkání.

Jakmile se začalo znovu hrát, připravil si Gamaspol další šance a v 5. minutě po Mrázově tečované střele vedl už 2:0. Hosté se pak dostali do přečíslení Dzubia snížil, jenže v 9. minutě po dvou rychlých akcích zakončovali Mráz a Macura a skóre narostlo na 4:1. Ve 12. minutě Baník naposledy v první půli upravil skóre zásluhou Dziuby.

Po změně stran se dlouho čekalo na další gólové zásahy, hra byla na obou stranách neurovnaná a navíc po několika ostřejších soubojích začaly mezi hráči pracovat emoce. Na nervózní atmosféru odpověděl Jeseník nejlepším možným způsobem: pět minut před koncem připravil Prachař gólové zakončení Plhákovi a jedna z ikon Gamaspolu se ve slavnostním večeru rovněž zapsala mezi střelce. Největší lahůdku si ovšem domácí tým nechal na závěr - Mráz obloučkem našel u postranní lajny Macuru, ten efektně nůžkami nacentroval před bránu, kde nabíhající Vavrač z voleje napálil míč do sítě. Jesenická hala aplaudovala nadšením a náladu nezkazil už ani závěrečný gól Baníku, který potrestal chybnou jesenickou rozehrávku při pokusu o power play.

Páteční večery budou v Jeseníku patřit futsalu a ten první byl výtečnou pozvánkou na další zápas, který sehraje Gamaspol doma 12. října proti Nejzbachu Vysoké Mýto. Ještě předtím čeká futsalisty tento týden první výjezd do Hodonína.

Sestava: Růžička Martin, Till Jakub – Kazár Tomáš, Kozelský Marek, Macura David, Marcinov David, Mráz Jiří, Plhák Patrik, Prachař Josef, Vavrač Jan, Žák Michal.