4. kolo, Pá 10.11.2023 20:00

FC ATRAPS Brno3

Futsalový gigant ukončil domácí neporazitelnost

AC Gamaspol Jeseník – FK Era-Pack Chrudim   1 : 3 ( 0 : 2 )

Beznadějně vyprodaná městská hala v Jeseníku mohla sledovat statečný, ale marný boj domácího Gamaspolu ve čtvrtfinále poháru proti tomu nejlepšímu klubu tuzemského futsalu.

Chrudimské prohry na domácí scéně za posledních deset let by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Prohrát s tímto gigantem českého futsalu není žádná ostuda, naopak porážku o dva góly lze považovat za úspěch. "Co si budeme povídat, o našem vyřazení v poháru se rozhodlo při losování, když jsme dostali Chrudim," poznamenal šéf klubu Jiří Gnida. "Nehráli jsme s nimi poprvé, takže už to nebylo tak výjimečné, jako před lety při prvním vzájemném utkání. Tenkrát z toho byli všichni rozklepaní už před zápasem," vzpomíná předseda Gamaspolu a dodává: "Věděli jsme, že když budeme prohrávat, tak to nejhorší, co můžeme udělat, je chtít se jim útočnou hrou vyrovnat a myslet si, že s výsledkem něco uděláme. To by byl náš konec a jasný debakl. Takže i za nepříznivého stavu jsme se snažili hlavně trpělivě bránit."

Skóre se měnilo už po několika vteřinách hry, když Tilla prostřelil brazilský internacionál Bagatini. Čtrnáctinásobný mistr České republiky měl i nadále výraznou převahu a Slováček trefil tyč. V osmé minutě přidal druhou trefu další Brazilec Max. A do třetice zástupce jihoamerické futsalové velmoci Everton zvyšoval v druhé půli na 3:0 pro hosty. Zaplněná jesenická hala se přesto dobře bavila a po celý zápas poctivě povzbuzovala domácí borce. A ti se odměnili divákům tři minuty před koncem, kdy se před chrudimskou brankou prosadil Macura a zaznamenal alespoň čestný jesenický úspěch.

Gamaspol až v pátém soutěžním utkání přišel o domácí neporazitelnost, ale za svůj výkon ve středečním pohárovém utkání sklidili hráči aplaus čtyř stovek diváků. Chrudim postupuje dál a v semifinále ji čeká někdo z trojice Sparta Praha, Uherské Hradiště a Teplice.

Sestava: Till Jakub – Bajza Karel, Gnida Adam, Macura David, Marcinov David, Mráz Jiří , Plhák Patrik, Řezníček Jakub, Vavrač Jan, Žák Michal