4. kolo, Pá 10.11.2023 20:00

FC ATRAPS Brno3

Gamaspol vyhrál v přípravě v Polsku

Berland Komprachcice – AC Gamaspol Jeseník   2 : 5 ( 2 : 3 )

Pravou nohou vykročili jeseničtí futsalisté do nové sezóny, když herně poměrně vyrovnané přípravné utkání v Polsku výsledkově ovládli. Komprachcice skončily v minulé sezóně na čtvrté příčce 1.ligy, což je soutěžní úroveň stejná jako česká druhá liga, neboť naši severní sousedé mají nejvyšší soutěž s názvem Ekstraklasa. Hrálo se 2x30 minut hrubého času.

Berland otevřel skóre v 10.minutě, rána z trestného kopu se odrazila od břevna do brankoviště hostů, kde se nejrychleji zorientoval domácí útočník a z penaltového prostoru poslal míč nekompromisně do sítě. Gamaspol odpověděl také po standartní situaci, střelou nepokrytého Marcinova, otřenou o tyč domácí svatyně. Vedení získal Jeseník ve 20.minutě, Marcinov poslal do uličky Bajzu, jenž rozvlnil síť střelou podél vybíhajícího domácího gólmana. O pět minut později domácí srovnali, ale aktivní Marcinov téměř bezprostředně překlopil vedení zpět ve prospěch Jeseníku. Po otevřenějším průběhu prvním dějství oba celky zlepšili defenzivní činnost, skóre se měnilo již jen dvakrát, a to až v závěru duelu. Ve 42.minutě potrestal faul domácího brankáře na Vavrače z krátké penalty Mráz. Minutu před koncem unikl při otevřenější hře Berlandu Vavrač a svůj brejk chladnokrevně proměnil.

Trenér Jeseníku Novák byl po zápase spokojený: „Vyrovnané utkání rozhodla naše lepší produktivita. Celý zápas měl velmi dobré tempo a rozhodně splnil důvod proč ho oba týmy sehrály. Nechci ale hodnotit jednotlivce, povrch haly byl velmi kluzký a někteří naši hráči se s tím poprali lépe, jiní hůře. Soupeř byl kvalitní a odveta v Jeseníku bude zajímavá, příležitost ovšem tentokrát dostanou hlavně hráči, kteří nenastoupí v Poháru s Olomoucí.“

Připomeňme, že AC Gamaspol Jeseník odehraje v domácí sportovní hale v pátek finále olomoucké krajské části Poháru SFČR proti SK UP Olomouc a hned následující pondělí dorazí k přípravnému utkání Berland Komrachcice. Na konci září se zde už představí v rámci druhé ligy Hodonín, takže sezóna 2019/20 je nezadržitelně tady.

Sestava a branky Jeseník: Till Jakub – Bajza Karel(1), Kozelský Marek, Marcinov David(2), Mráz Jiří(1), Němec Jan, Novák Vladimír, Vavrač Jan(1), Žák Michal