4. kolo, Pá 10.11.2023 20:00

FC ATRAPS Brno3

Jeseník dnes začíná pohárem s Olomoucí

Dnešním večerem začneme ukrajovat ze sezóny 2019/20.

Definitivně u konce je odpočinek mezi soutěžními ročníky, doprodávají se poslední permanentky na novou sezónu a půlroční futsalový maraton se rozbíhá. Jako první se v Jeseníku představí nováček druhé ligy SK UP Olomouc. Nebude to souboj o ligové body, ale půjde o první trofej sezóny a o postup do celostátní fáze Poháru SFČR. Krajské finále se hraje jako běžný zápas 2x20minut čistého času. V případě nerozhodného výsledku se prodlužuje 2x5minut a pokud se nerozhodne, přichází na řadu penaltový rozstřel.

Ve večerním utkání není možné najít favorita, zvláště když bude domácí celek oslaben. Oproti předpokladům ze začátku týdne bude Jeseníku scházet z různých důvodů hned několik hráčů a premiéru na trenérském postu si kvůli absenci obou koučů odbude Jan Řezníček.

Hosté z Olomouce se před svou první druholigovou sezónou prezentují poměrně sebevědomě: „Naše ambice již od začátku nebudou malé, ihned v první sezóně chceme aspirovat na postup do první futsalové ligy. Náš tým disponuje kvalitním zázemím v podobě univerzitní haly, podporou místní vysoké školy, dva z našich hráčů byli na Mistrovství světa do 21 let a nejméně čtyři naši hráči mají prvoligové zkušenosti z Uherskohradišťské Bazooky CF. Další hráči poté působili v druhých nejvyšších soutěžích, či reprezentovali Naši olomouckou „alma mater“ na akademických a univerzitních hrách.“ (zdroj web: https://www.sportujvolomouci.cz/ kluby/skup-olomouc)

Utkání začíná ve 20.00hod. a před jeho zahájením si bude možné v hale vyzvednout rezervované celoroční vstupenky. Občerstvení v hale zajištěno. Vstupné 20kč. Tombola nebude, začíná až od zápasů ve druhé lize a v případě dnešního úspěšného výsledku v celostátní části Poháru SFČR.

Jistí účastníci osmifinále Poháru SFČR

AC Sparta Praha (VFL, finalista)

Dynamo PCO České Budějovice (VFL, Jihočeský kraj)

FC Démoni Česká Lípa (VFL, Liberecký kraj)

SK Interobal Plzeň (VFL, Plzeňský kraj)

SK Olympik Mělník (VFL, Středočeský kraj)

SK Slavia Praha (VFL, Praha)

Svarog FC Teplice (VFL, Ústecký kraj)

Termiti Loket (KP, Karlovarský kraj)

Benfica Hlinsko (KP, Pardubický kraj)

FC Baník Ostrava (2. liga, Moravskoslezský kraj)

FK ERA-PACK Chrudim (VFL, obhájce)

Flamengo Hradec Králové (divize, Královehradecký kraj)

Pramen Havlíčkův Brod (divize, Vysočina)

VŠSK Univerzita Zlín (2. liga, Zlínský kraj)

AC Gamaspol Jeseník/ SK UP Olomouc (2. liga, Olomoucký kraj)

Žabinští Vlci Brno/ Helas Brno (2. liga/ VFL, Jihomoravský kraj)

Termínová listina pro celostátní kola Poháru SFČR:

Osmifinále: 26. - 30. září 2019

Čtvrtfinále: 7. - 13. října 2019

Semifinále: 4. - 10. listopadu 2019

Finále: 5. prosince 2019 (TV utkání, termín se ještě může změnit)

Čtvrtfinále a semifinále se bude losovat vždy po odehrání předchozí části soutěže.