FC ATRAPS Brno

4. kolo, Pá 10.11.2023 20:00

FC ATRAPS Brno3

Zasloužená domácí výhra a motorem týmu byli skvělí fanoušci.

Gamaspol v pátek 13.1. přivítal na domácí palubovce Amor Vyškov, který se přijel poprat o velmi důležité body do tabulky, aby udržel 4. místo a zajistil si postup do nadstavbové fáze, ale jesenický Gamaspol byl proti a chtěl odčinit prohru z prvního vzájemného utkání.

AC Gamaspol Jeseník - Amor Vyškov 10:5 (3:1)

V prvním poločase se hrála vyrovnaná futsalová partie nahoru, dolů, ale první udeřili domácí, v 6. minutě našel Plhák Mráze, který prošel z vlastní poloviny až k samotnému zakončení, a tam se navrátilec do sestavy nemýlil a poslal Gamaspol do vedení 1:0. O necelou minutu později domácí utekli soupeři o 2 branky, když Vavrač s Michalem Žákem púředvedli pohlednou kombinaci a druhý jmenovaný skóroval. Ke konci první půle se Vyškov začal více dostávat do hry a v 17. minutě přišla pro hosty odměna v podobě snížení skóre na 2:1, když Nový prostřelil domácího Tilla z úhlu na zadní tyč. Gamaspol to v závěru nezabalil a Vavrač svým prvním gólem v zápase pod břevno dodal klid do kabiny domácím 3:1.

Jeseník začal druhý poločas přesně tak, jak si řekl o přestávce, již 18 sekund po začátku druhého poločasu si Plhák potáhl míč po lajně a patičkou našel Vavrače, který se podruhé nemýlil a zvýšil skóre na 4:1. Amor Vyškov korigoval na 4:2 po pěkné kombinaci ve 24. minutě opět Nový, ale Gamaspol měl rychlou odpověď, během 20 sekund vrátil domácím vedení o 3 branky opět Plhák, když nepohrdnul individuální akcí Vavrače, který Plhákovi naservíroval míč do prázdné brány 5:2. Od té doby měl Gamaspol velkou chuť i díky výborným fanouškům, kteří tým táhnou celou sezónu. Ve 28. minutě ukázal Marcinov své individuální kvality a zvýšil již na 6:2. O minutu později našel opět Plhák pěknou přihrávkou Mráze a na tabuli svítil výsledek 7:2. Hned ve 31. minutě našel Kmínek volného Vavrače, pohrál si s hostujícím gólmanem a zkompletoval hattrick 8:2. Ovšem Amor Vyškov nic nezabalil a mezi 31. a 35. minutou vstřelil 3 góly a snažil se utkání ještě zpestřit, ale kapitán Plhák byl proti ve 37. minutě, když pěknou střelou posunul Gamaspol k domácí výhře. Aby toho nebylo málo, tak sekundu před koncem rozhodčí pískl 6 akumulovaný faul hostů. Na 10 metrový kop si míč připravil Mráz a střelou do šibenice ukončil zápas hattrickem.

Mnohokrát děkujeme fanouškům za výbornou atmosféru a podporu celou sezónu!

Patrik Plhák (kapitán AC Gamaspol Jeseník) - "Zápas s Vyškovem byl v prvním poločase vyrovnaný, do druhého poločasu jsme vstoupili lépe než hosté z Vyškova a vypracovali jsme si náskok, který už jsme nepustili. Postup do nadstavby už nemáme ve svých rukou takže jsme rádi že jsme se s fanoušky mohli rozloučit vítězstvím."

Ladislav Štrublík (trenér Amoru Vyškov) - "Až na jednu minutu jsme předvedli v Jeseníku dobrý výkon v prvním poločase.Bohužel v druhé části jsme individuální nezodpovědností při bránění propadávali a to zkušený ,kvalitní tým Gamaspolu samozřejmě nemilosrdně trestal.Myslím, že se hrálo kvalitní utkání.Domácím gratulujeme k vítězství O postup se pokusíme v posledním kole základní části proti Atrapsu."